Akyaka Transfer

En uygun, en rahat Dalaman Havalimanı Transferleri
Dalaman transfer

Akyaka Transfer

Dalaman Havalimanı Akyaka arası 60 kilometre olup Dalaman Havalimanı Akyaka Transfer süresi ortalama 45 dakikadır. Transfer güzergahında yeşillikler ile oluşan doğal güzellikleri görmek mümkündür. Yol kenarındaki yeşil doğal güzellikler, narenciye bahçeleri ile süslenmiş huzur kaynağı olarak nitelendirilmektedir.

Dalaman Havalimanı Akyaka Transfer

AKYAKA'DA GEZİLECEK VE MUTLAKA YAPILMASI GEREKENLER 

1-KANO İLE AMAZON TURU

Akçapınar Köyü'nün Akçapınar Tostçusunun yanında hemen bir kano kiralama yeri var.Ordan bir kano kiralayıp eşsiz güzelliğe adım atın.Azmağın soğuk sularında serinlerken; ördek ve kazların arasında suyun berraklığıyla büyülenin. DTS Dalaman Transfer Dalaman Akyaka Transfer sayesinde de ulaşımın kolay olduğunu unutmamak gerek.Uçak yolculuğunuz için muhteşem bir rota ile Akyaka'ya geliyorsanız mutlaka bir kano kiralayın ve kendinizi Akyaka'ya bırakın.

2-AKYAKA MERKEZ

Akyaka'nın bir sürü kitlesi var.Yerli turistlerin akyakası,kitesurf yapmaya gelenlerin akyakası ve daimi burda yaşayanlar.Her kesimden insan bulabilirsiniz.

Akyaka'da çok seçenek yoksa da, kiteçıların takıldığı birkaç tatlı mekanda keyifler bayağı iyidir. Ya herkes herkesi tanır, ya da tanışır.Birkaç tane daha sports bar ve cafe var. Mekan sayısı her yaz artıyor.

Yemek konusuna gelirsek Akyaka'da balık ekmek yemeden olmaz.Soğuk sularının üstünde balık yemeden burdan gitmeyin derim.Dalaman Havalima'nından direk ulaşımda mümkündür. Bir başka özelliğe gelirsek ahşap işçiliği.Geldiğinizde ailenize ve dostlarınıza birer hediye almak isterseniz mükemmel işçilikler var.Aklınızda bulunsun.

Buranın olmazsa olmazı tabi ki Azmak. Azmak aslında dev bir yeraltı nehri ve Akyaka’yı da aşan bütük bir bölgede farklı farklı yerlerden yer yüzüne çıkıyor. Azmak’ın suları yaz kış dinlemeden, sürekli serindir. Genelde 16 derece civarında. Sıcak yaz günlerinde herkes kendini Azmak’a attığından, Azmak ile ilgili planları haftasonundan ziyade, hafta içine bırakmakta fayda var.Kafa dinlemek isterseniz bu öneride burda kalsın.

3-AKÇAPINAR'DAN TEKNE TURU

Akyaka merkez kalabalık olabiliyor. Hele hele haftasonları. Biz yine Akçapınar tarafını öneririz. Doğayla daha baş başasınız. Tekneler Akçapınar’dan başlayıp, Kite Zone’da denize çıkıyor.

4-PADDLEBOARD 

Gün batımını denizden izlemek için mükemmel bir yol.Hem huzur verici hem akşam sporu yapmak için muhteşem bir yol.Mutlaka denemelisiniz.

5-DAHA BİR SÜRÜ ŞEY..

-Sedir Adası kumuyla çok ünlüdür.

-Karya Bisiklet Turu’nda Karya Yolu‘nda bolca pedallayabilirsiniz. Gerçekten çok başarılı bir yol ağı ve haritalandırma çalışması yapılmış. Yürüyüş için de idealdir.

-Akyaka Orman Kampı da güzel kamplardan.

-Akbük Akyaka yakınlarında harika bir koy.

-Akdeniz Koruma Derneği’nin bir başka güzel projesi de “pesca turizm“. Proje çerçevesinde yerli balıkçıların balık avına seyirci olarak katılabiliyorsunuz. Sabah erken vakitlerden balık avına çıkılıyor, dönüşte de tutulan balıklardan yeniyor. 

-Akyaka’da tandam yamaç paraşütü atlayışı yapılıyormuş.

Konum olarak ise Muğla Merkeze ve diğer tatil yörelerine çok yakın.İsterseniz Dalaman Havalimanı ile ulaşım sağlayayıp aynı zamanda kara yolundan da yolculuklar mevcut.

AKYAKA HAKKINDA 

Akyaka, Türkiye’nin güneybatısında yer alan Muğla’nın Ula ilçesine bağlı bir mahalledir. Dünya genelinde onlarca ülkeden onlarca yerleşim yerinin dâhil olduğu Cittaslow hareketinin Türkiye’deki noktalarından biridir; yani Akyaka bir Sakin Şehir’dir.

Akyaka Evleri, birbirleriyle benzerlikler taşımaktadır. Ahşap işçiliğinin öne çıktığı bu evlerin arasında Mimar/Şair Nail Çakırhan’ın yaptığı yapılar da bulunmaktadır. Nail Çakırhan, Akyaka’da kendisi için yaptığı ev ile Uluslararası Ağa Han Mimarlık Ödülü’nü kazanmıştır.

Dalaman Havalimanı Akyaka Vip Transfer ile ilgili aklınıza takılan soruları telefon ve iletişim bölümünden sorabilir. Rezervasyon için Transfer sayfamızdan online transfer rezervasyonu yapabilir, isterseniz güvenli bir şekilde kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz. Dalaman Havalimanı Akyaka Transfer hizmetimizden memnun kalıp güzel bir tatil geçirmeniz dileğimizle.